FLUIBALL training

30.08.2020
Vo chvíli, keď chytíte Fluiball do ruky a začnete s ním cvičiť, tekutina sa dá do pohybu a cvik naberá úplne nový rozmer. 

Baví vás objavovať nové veci? Tak to je "Fluiball" pre vás to pravé! Predstavujeme vám unikátnu pomôcku na cvičenie, s ktorou dostane každý typ tréningu novú šťavu! 

Čaro spočíva v zaťažení, ktoré je spôsobené kinetikou (reakčnou rýchlosťou) vody, ktorá sa mení teplotou a množstvom vody a tiež kontinuálnym prúdením tekutiny vo vnútri lopty. Trošku fyziky namiešanej do cvičenia spôsobí nepredvídavosť pohybu, pričom vzniká záťaž nielen na telo, ale aj na myseľ. Jednoducho povedané, v jednom čase pracujete naraz na svalovej sústave a koordinácii na veľmi vysokej úrovni.

Čo môžete od tréningu s Fluiball čakať? 

Typické sú špecifické pozície a úchopy a cvičenie s rôznou intenzitou. Dokážete si s ním oživiť všetky typy tréningov: silový, rýchlostný, vytrvalostný, intervalový (napr. HIIT Jump), striedavý a tempový (napr. Total Body). Využiť ho môžete vo veľkej miere aj pri zdravotných cvikoch v individuálnych tréningoch

Okrem budovania svalstva celého tela a posilnenia kardiovaskulárneho (srdcovo - cievneho) systému poskytuje tréning s Fluiball aj tieto benefity:

▶️ Zlepšenie prepojenia neuro-muskulárnych sietí 

▶️ Zvyšovanie elasticity kostí

▶️ Prevencia osteoporózy 

▶️ Zvýšenie endorfínov 

▶️ Tvarovanie tela prirodzeným spôsobom 

▶️ Zlepšenie obehového a dýchacieho systému 

▶️ Zlepšenie držania tela 

▶️ Zlepšenie celkového vnímania svojho tela 

▶️ Vhodný pre všetky vekové a výkonnostné kategórie

A aké sú asi pocity a tréning s Fluiball? Predvedieme si to na dvoch na prvý pohľad jednoduchých cvikoch...

Obyčajné trasenie Fluiballu, tzv. "shake" alebo točenie tekutiny vo vnútri, tzv. "spin" zapája hneď niekoľko svalov na tele naraz a nevynechá ani tie skryté. Fluiball dokáže vaše telo "donútiť" k čo najväčšej stabilite, k správnemu držaniu tela aj k spevneniu brušných svalov.  Následne prichádza práca rúk a shakeovanie alebo spinovanie. Na prvý pohľad sa môžu javiť tieto cviky ako veľmi jednoduché, ale verte nám, nie je to tak. A ak sa vám náhodou stane, že "vám je málo", stačí ísť o úroveň vyššie a cvičiť s ťažšou verziou Fluiball.

Ak chcete precvičiť celé telo a zároveň získať koordináciu pohybov, stabilitu, silu a reakčné schopnosti, tak Fluiball je na to ten správny parťák.

Výhradný dovozca dynamickej lopty Fluiball pre Slovensko, inovatívneho medicinballu s využitím v tréningoch profesionálov až po rehabilitačné účely, je Fluiball Slovakia.


Text: Ivana Lettavová

Úprava: Zuzana Pálinkášová

Foto archív: Ivana Lettavová