Tanečný súťažný šport 7+

17.09.2022

Tanec, hudba a rytmus. Krásne držanie tela, bezbolestný pohyb. Toto všetko ponúka krúžok so súťažným zameraním. 

Krúžok je zameraný na pohybovú prípravu, kde sa deti naučia základy tanca a pohybu na rôzne druhy hudby. Program krúžku je rozdelený v rámci jedného školského roka.

Cieľom tanečného krúžku je naučiť deti základné kroky latinsko-amerických tancov (Samba, Chacha, Rumba, Pasodoble, Jive), latinských tancov (Salsa, Mambo, Bachata, Kubánska chacha, Argentínske tango, Flamenco) a klasického tanca (balet, scénické tance, jazz).  

Vďaka ich rozmanitosti sa deti naučia správnemu držaniu tela, zlepší sa ich koordinácia, hrubá a jemná motorika a vnímanie rytmu.

Každá hodina sa skladá z rozcvičky, bloku vyučovania novej látky a opakovania. Základné kroky a figúry spojíme do choreografií, ktoré budeme prezentovať na vystúpeniach a neskôr na súťažiach.

V rámci kurzu sú organizované vianočné a koncoročné vystúpenia pre rodičov, prípadne vystúpenia na obecných akciách. Súčasťou krúžku sú sústredenia a výmenné tréningy so spriatelenými tanečnými skupinami.

Krúžok vedie profesionálny tanečník s trénerskou praxou - Dominik Sipos. 


Zaujali Vás základné informácie o cvičení? Vyplňte prosím prihlášku pre Vaše dieťa. Následne od nás dostanete potvrdzujúci e-mail o prijatí prihlášky s pokynmi týkajúcimi sa platby a ďalšími informáciami. Ďakujeme a tešíme sa na Vás.