Pohybovka škôlkari

26.08.2020
Škôlkari: Všeobecná pohybová príprava s dôrazom na jemnú a hrubú motoriku. Gymnastika, hry a zábava.

Všetky deti sa rady hýbu a najmä deti v predškolskom veku... Poskakujú, behajú sem i tam, dokážu sa naučiť rôzne hry a základy športov. Ak ich v tom podporujeme, vytvoríme im návyk pre pohybové aktivity na celý život. Rodičia sú pre deti najväčším vzorom a to platí aj pre pohyb. Nech je to čokoľvek, chôdza, beh, plávanie, basketball, lyžovanie, ... Čokoľvek, čo deti vidia a zažijú s rodičmi, sa ráta.

Zároveň je pre deti veľmi dôležité tráviť pohybové aktivity aj v kolektíve svojich rovesníkov. A to my na Fun4Little zvládame perfektne! Okrem kolektívneho cítenia, ktoré si deti utužujú pri rôzne ladených hrách, pracujeme aj na prejavení individuality osobnosti dieťaťa.

Pomocou psychomotorických hier určeným na rozvoj hrubej a jemnej motoriky ich učíme správnym pohybovým návykom z hľadiska každodenných pohybových stereotypov (postojov a polôh). Psychomotorické hry sú veľmi dôležité pri zlepšovaní logického myslenia a z koordinačného hľadiska zlepšujú napr. aj reakciu na podnet. Deti sa budú pri pravidelnom cvičení vedieť lepšie sústrediť a zlepší sa im schopnosť učiť sa.

Tablety, smartfóny či videohry ovládajú niektorí škôlkári lepšie ako naši seniori. Je to správne?!

Už v škôlkárskom veku treba myslieť na prevenciu pred nesprávnym držaním tela, plochými nohami, problémami s chrbticou, ale aj s obezitou. Preto kladieme dôraz na cviky na podporu správneho držania tela, posilňujeme vonkajšie aj hlboké svaly, precvičujeme rovnováhurobíme dýchacie a relaxačné cvičenia.  

Zaujal Vás náš krúžok? Budeme radi, ak sa zapojí aj Vaše dieťa ;) Vyplňte nám prosím prihlášku a my sa Vám ozveme s ďalšími informáciami čo najskôr. Ďakujeme a tešíme sa na Vaše dieťaťko :D