Tanečno-pohybová príprava 3-6 roční

29.07.2023

Máte doma energické dieťa, ktoré miluje hudbu? Naučíme ho základy tanca a zároveň, ako zdravo sa hýbať.

Tanec je pre nás spleť energie, skvelej hudby a dobrej nálady. Práve toto všetko si deti zažijú na našich lekciách. 

Od začiatkov sa naučia, ako počúvať a vnímať hudbu a rytmus. Učia sa sústrediť na kroky a jednoduché choreografie

Na kurzoch počas celého roka lektor deti postupne prevedie základmi latinsko-amerických tancov (Samba, Chacha, Rumba, Pasodoble, Jive), latinských tancov (Salsa, Mambo, Bachata, Kubánska chacha, Argentínske tango, Flamenco), klasického tanca (balet, scénické tance, jazz) a ľudového tanca.

Deti sa budú zúčastňovať ako vystupujúci na obecných akciách. S krátkym programom sa rodičom a rodinným príslušníkom predstavia pred Vianocami a na konci školského roku.

Naše kurzy nie sú len o tancovaní ako takom. Už v škôlkarskom veku treba myslieť na prevenciu pred nesprávnym držaním tela, plochými nohami, problémami s chrbticou, ale aj s obezitou. Preto kladieme dôraz na cviky na podporu správneho držania tela, posilňujeme vonkajšie aj hlboké svaly, precvičujeme rovnováhu, robíme dýchacie a relaxačné cvičenia.   

Pomocou psychomotorických hier určených na rozvoj hrubej a jemnej motoriky učíme deti správnym pohybovým návykom z hľadiska každodenných pohybových stereotypov (postojov a polôh). Psychomotorické hry sú veľmi dôležité pri zlepšovaní logického myslenia a z koordinačného hľadiska zlepšujú napr. aj reakciu na podnet. Deti sa budú pri pravidelnom cvičení vedieť lepšie sústrediť a zlepší sa im schopnosť učiť sa

▶️ Lekcia trvá 50 min., pričom 25 min. je venovaných výuke tanca a 25 min. všeobecnej pohybovej príprave s využitím netradičných pomôcok ◀️  

Krúžok vedie absolventka konzervatória odboru herectvo, špeciálnej pedagogiky a speváčka - Mgr. Barbara Bajkai.


Zaujali Vás základné informácie o cvičení? Vyplňte prosím prihlášku pre Vaše dieťa. Následne od nás dostanete e-mail o potvrdení Vašej prihlášky a ďalší e-mail s pokynmi týkajúcimi sa platby a ostatnými informáciami. Ďakujeme krásne a tešíme sa na Vás.