Zdravé nohy 6-8 roční

27.07.2023
Zábavné, aj vážne zdravotné cvičenie pre školákov.

Hovorieva sa, že človek musí mať takú obuv, aby mu spevnila nohu... Lenže nie obuv, ale chodidlo má byť pevné a silné. No zároveň musí byť ohybné a pružné, aby dokázalo mať správny odraz pri chôdzi, behu a skokoch. Chodidlo musí byť také funkčné, aby sme sa naň mohli spoľahnúť v každej situácii. Musí byť také vnímavé, aby dokázalo mozgu posielať informácie o bezpečnosti každého pohybu.

Keď dieťa zasadne do školskej lavice, automaticky sa menej hýbe, ako keď ešte do školy nechodilo. Sedí v škole, sedí doma nad úlohami alebo nebodaj nad počítačom, či televíziou. "Doba sedavá" zanecháva na detskom tele stopy a často sú ukazovateľmi boľavá chrbtica, či ploché nohy, neskôr sa môžu pridružiť aj iné ťažkosti.

Vedci dnes už bežne vedia, že svalová práca zlepšuje učenie a pamäť. Preto je skvelé, keď dieťa má rovnováhu medzi pohybom a učením. Na našom cvičení deti zažijú zdravotné cviky zábavnou formou. Naučíme ich, ako sedieť / nesedieť, ako stáť, chodiť, skákať a prečo to tak všetko robiť. Používame rôzne netradičné pomôcky. Hýbeme sa prirodzene a zdravo. 

A prečo zdravé nohy? Aby si deti uvedomovali svoje telo od jeho základu. Aby si uvedomovali, že ani na chodidlá netreba v živote zabúdať, že sa treba o ne starať a pracovať s nimi každý deň tak, ako pracujeme napr. s rukami. Pretože zdravé nohy sú kľúčom k zdravému telu.


Zaujal Vás náš krúžok? Budeme radi, ak sa zapojí aj Vaše dieťa ;)

Vyplňte nám prosím PRIHLÁŠKU a my sa Vám ozveme s ďalšími informáciami čo najskôr.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s Vami.