Zdravé nohy 9-11 roční

25.07.2023
... aby deti vedeli chatovať medzi svojimi chodidlami a mozgom ♡

Všimli ste si, koľko chybičiek funkčnosti môže skrývať chodidlo ukryté v topánke? Ja áno :) A sledujem to každý deň nielen na druhých, ale najmä na sebe a svojich deťoch. Funkčnosť chodidla znamená zdravé členky, kolená, bedrá, chrbticu, ... skrátka celé telo. Osifikácia kostí vo veku 9 - 11 rokov stále prebieha (až do 12-14 veku) a preto ešte stále môžu deti pre svoje chodidlá veľa urobiť a čo je super, s trvalými zmenami.

Skúsili ste sa niekedy chovať k svojim chodidlám rovnako, ako k rukám? Naše ruky sú neustále vystavované chladu, teplu, neustálemu pohybu, ... Naše nohy si väčšinou všímame veľmi málo a možno sú celý deň zavreté v topánkach a nevšímame si ich vôbec. Možno, až keď nás bolia a to je veľká škoda. Na rukách máme neobyčajne šikovné prsty. A viete, že prsty na nohách sú jedny z najdôležitejších častí nášho tela umožňujúcich pohyb? Zdravý/nezdravý? Bezbolestný/s problémami? Ako sa hýbu Vaše deti? U nás na tréningoch to máme takto...

Snažíme sa ukázať deťom, ako sa hýbať správne, ako možno zmeniť prístup k pohybu tak, aby boli zdravé. Fyzicky aj psychicky. Deti budú mať nielen silnejšie, ohybnejšie a vnímavejšie chodidlá a telo, ale budú sa vedieť lepšie adaptovať na zmeny, ktoré im život prinesie.


Zaujal Vás náš krúžok? Budeme radi, ak sa zapojí aj Vaše dieťa ;)

Vyplňte nám prosím PRIHLÁŠKU a my sa Vám ozveme s ďalšími informáciami čo najskôr.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s Vami.