Zdravé nôžky 4-5 roční

28.07.2023
Zábavné zdravotné cvičenie pre škôlkarov.

Hovorieva sa, že človek musí mať takú obuv, aby mu spevnila nohu... Lenže nie obuv, ale chodidlo má byť pevné a silné. No zároveň musí byť ohybné a pružné, aby dokázalo mať správny odraz pri chôdzi, behu a skokoch. Chodidlo musí byť také funkčné, aby sme sa naň mohli spoľahnúť v každej situácii. Musí byť také vnímavé, aby dokázalo mozgu posielať informácie o bezpečnosti každého pohybu.

Pre škôlkarov je veľmi dôležité zapojiť v rámci dňa toľko pohybu, koľko len to ide. Netreba výkon, len prirodzený pohyb so správnymi pohybovými stereotypmi. To je to, čo deti ochráni pred "dobou sedavou".

Vývoj klenby sa dokončuje medzi 4 - 6 rokom. Ak lekár diagnostikuje dieťaťu plochonožie, vbočené chodidlo, prípadne kombináciu alebo ďalšie diagnózy, ešte stále sa s tým dá krásne pracovať. Možné následky neliečených odchýliek chodidla sú napr. bolesti hlavy, chodidla, kolien, krížov, krčnej oblasti, zmena postavenia panvy a pod. Všetkému sa dá prejsť, keď sa budeme svojmu telu venovať od základov.

Na našom cvičení deti zažijú zdravotné cviky zábavnou formou. Naučíme ich, ako sedieť / nesedieť, ako stáť, chodiť, skákať, ako dýchať, ... a prečo to tak všetko robiť. Používame rôzne netradičné pomôcky. Hýbeme sa prirodzene, zdravo a s úsmevom.

My dospelí by sme si mali uvedomovať svoje telo od jeho základu. Uvedomenie je pohyb. Toto deti u nás učíme. Chceme, aby si uvedomovali, že ani na chodidlá netreba v živote zabúdať, že sa treba o ne starať a pracovať s nimi každý deň tak, ako pracujeme napr. s dlaňami a prstami. Pretože zdravé nohy sú kľúčom k zdravému telu.


Zaujal Vás náš krúžok? Budeme radi, ak sa zapojí aj Vaše dieťa ;)

Vyplňte nám prosím PRIHLÁŠKU a my sa Vám ozveme s ďalšími informáciami čo najskôr.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie s Vami.