Rope Skipping

02.09.2020
Vráťme švihadlá späť k deťom. Nech zmysluplne trávia voľný čas, majú partiu a spomienky na celý život.

Rope skipping (angl. angl.), jump rope (amer. angl.), u nás doma na Slovensku "skáčeme cez švihadlo" pre zábavu aj súťažne, športovo. 

Prečo sme sa zamerali práve na švihadlo? Mnohí z nás poznajú švihadlo len ako pomôcku na skákanie. Švihadlo je výborná aktivita pre dnešné deti, pre zlepšenie ich kondície, ale aj na vybitie energie. Dnes sú pohybovo deti inak založené, ako tomu bolo v minulosti. Aby sa deti vyvíjali správne fyzicky aj psychicky, mali by sa venovať aj špeciálnym cvičeniam na rozvoj koordinácie, koncentrácie, ale aj kreativity. Toto všetko dokáže švihadlo ponúknuť. A teda nielen skákanie cez švihadlo, ale aj cvičenie so švihadlom.  

V našom novom a originálnom rope skippingovom krúžku pre 7 až 12 ročných nejde len o klasické skákanie cez švihadlo, ktoré poznáte so školy. Naučíme sa rôzne triky, skákať vo dvojiciach alebo trojiciach s rôzne dlhými švihadlami. Budeme sa hrať rôzne hry, zaujímavo, aj zábavne. 

Gymnastika a akrobacia sa stanú našim chlebíčkom. Posilníme celé telo, čím odbúrame problémy s držaním tela, zameriame sa na svaly stredu tela, zväčšíme si kapacitu pľúc

Buď cool, buď iný, staň sa skipperom!

Zaujímavosťou je, že sa deti učia navzájom spolupracovať, čo je veľmi dôležité aj pri iných aktivitách v škole a neskôr aj v práci a osobnom živote. Budeme prekonávať svoje vlastné rekordy, ale aj skupinové výzvy. 

Prihlásiť sa môžu aj absolútni začiatočníci.