Total Body

21.08.2020

Maximalizuješ spaľovanie kalórií, tvaruješ svoje svaly prirodzene a vždy precvičíš celé telo.

Potrebujete naštartovať svoje telo po zranení alebo ste dlhšie necvičili? Ste začiatočník alebo pokročilý? 

Pre začiatočníka je dôležité naučiť sa správnu techniku základných cvikov, ktorú už nikdy nezabudnete. Vaše telo bude presne vedieť, ako správne sa má pohybovať nielen na cvičení, ale najmä v každodennom životePokročilí majú svoje ciele nastavené, robia ďalšie pokroky a môžu si dovoliť stále náročnejšie varianty cvikov. 

Total Body má miesto v našom rozpise dvakrát za týždeň. Pondelok je venovaný cvičeniu s FITBALL (veľká lopta), kde pri všetkých cvikoch nutne zapájate stred tela. V stredu sa nám pomôcky menia podľa potreby. Používame step, činky, mini expandery, prípadne švihadlá a mnoho tréningov odcvičíme len s vlastnou váhou

Tréning bez pauzy. Aj takto môžeme nazvať náš Total Body Workout, ktorý patrí k obľúbeným fullbody tréningom. V skladbe tréningu využívame striedavý tréning, keď striedame zaťaženie miernej a strednej intenzity a tempový tréning, keď cviky vykonávame opakovane s maximálnym zaťažením. 

Základom tréningu sú rôzne funkčné cviky a prirodzené prechody medzi nimi v správnych pohybových stereotypoch. Pri pravidelnom cvičení Total Body vás zranenia kĺbov a kostí budú oblúkom obchádzať, pretože vaše fascie, svaly, šľachy, väzivá a kosti budú vo funkčnej, fyziologickej kondícii

Vaše telo má tendenciu hromadiť si prebytočné kalórie vo forme tukových zásob. Výzvou je naučiť sa, ako sa zbaviť tuku navyše a udržať si tento stav dlhodobo.

V našom tréningu sa nájdu aj hobby športovci, keďže pri striedavom zaťažení rozvíjame špeciálnu vytrvalosť a podporujeme rozvoj maximálnej spotreby kyslíka. Pri tempovom type tréningu si športovci s vytrvalostným zameraním zvyšujú rýchlosť a vytrvalosť v rýchlosti.

Pravidelným a poctivým tréningom dokážete pomocou Total Body dosahovať vytúžené ciele a získate prirodzene tvarovanú postavu.